Європейська класифікація автомобілів

Європейська класифікація автомобілів

   На даний момент в Західній Європі весь легковий автомобільний транспорт поділяють на 10 основних категорій, в залежності від цільового призначення та розміру. Правда слід враховувати, що автомобілі, які будуть розташовані в одному класі, можуть суттєво відрізнятись ціною.

   Можна доволі стисло охарактеризувати кожен окрема клас, а також розглянути популярних представників кожного класу.

Клас А

   Сюди відносяться невеликі «міні» автомашини, які частіше за все використовуються у містах, для поїздки на дачу, для подорожей вони не дуже підходять. Ширина такого автомобіля - 1,6 метра, довжина - не більше 3,6 метра.

   Основні недоліки: доволі посередні ходові та динамічні якості. Такі автомобілі перевозять не більше двох пасажирів, а також не громіздкий багаж.

   Основні переваги: компактність автомобіля, низька витрата палива.

   Основні представники класу: «Ока», Peugeot 106, Renault Twingo, Hyundai Atos, Ford K, Daewoo Tico, Daewoo Matiz, Smart.

Клас B

   Малогабаритні автомобілі малого класу. Частіше за все їх використовують для приміських та міських поїздок. У цих машин довжина складає не більше 4 метрів. Автомобілі цього класу найбільш розповсюджені у Європі, наприклад, там на них приходиться чверть всіх куплених автомобілів.

   Швидкісні та динамічні якості відрізняються.

   Основні недоліки: невелика кількість пасажирів та невеликий по об’єму багаж.

   Основні представники класу: «Таврія», Peugeot 206, Volkswagen Polo/Polo Classic, Opel Corsa, Kia Avella Delta, SEAT Cordoba, SEAT Ibiza, FIAT Punto, Skoda Felicia, Toyota Yaris Verso.

Клас С

   Це автомашини нижчого середнього класу, так званий гольф-клас, доволі популярні в країнах Європи. Ширина кузова складає від 1,6 до 1,75 метра, довжина від 3,9 до 4,4 метра.

   Швидкісні та динамічні якості можуть варіюватись.

   Основні представники класу: Mazda 323, Kia Rio, Daewoo Nexia, Volkswagen Golf/Bora, Toyota Corolla, Suzuki Baleno, Citroen Xsara, Subaru Impreza, Audi A3, Mitsubishi Colt/Lancer, Renault Megane, Mercedes-Benz А-класса, Volkswagen Golf, Opel Astra, «Лада Самара».

Клас D

   Це доволі місткі автомашини, це так званий європейський клас, вони тільки трішки поступаються популярністю В класу.

   Основними перевагами є: в такому автомобілі може подорожувати від 4 до 5 пасажирів, а також можна перевозити доволі великий об’єм багажу.

   Машини даного класу поєднують в собі споживчі якості автомобільних класів D, C і В, як результат, вони представлені в більшості випадків автомобільного парку Європи.

   Основними представниками класу являються: Volkswagen Passat, Toyota Avensis, Subaru Legacy, Skoda Octavia, Renault Laguna, Peugeot 406, Nissan Primera, Mitsubishi Carisma, Mazda 626, Kia Clarus, Hyundai Elantra, FIAT Marea.

   А також Mercedes-Benz С-класу, BMW серії 3, Audi A4, Opel Vectra і Ford Mondeo.

Клас E

   Це так звані автомобілі (люкс), це машини вище середнього класу, основна їх ознака – доволі місткий та широкий салон. Ці автомобілі користуються попитом серед заможних мешканців країн Європи, також їх часто використовують державні чиновники.

   Основними перевагами є: просторі та місткі автомобілі для бізнес-цілей.

   Основними недоліками є: дуже дорога автомашина для сімейного використання.

   Основними представниками є: Mercedes-Benz Е-класу, SAAB 9-5, BMW серії 5, Volvo S80/V70, Jaguar S-type, Toyota Camry, Opel Omega, «Волга».

Клас F

   До цього класу відносяться дуже дорогі автомобілі, так званого представницького класу. Можна з впевненістю сказати, що фізичні особи їх майже не купують, це привілей юридичних осіб. М’якість, комфорт, потужність цих авто мають оцінку «п’ять» з плюсом. Ширина машини від 1,7 метра, довжина від 4,6 метра.

   Основними представниками цього класу є: Rolls-Royce, BMW серії 7, Jaguar XJ8, Audi А8, Lexus LS400/LS430, Mercedes-Benz S-класу, «ЗІЛ-41041».

   Клас УПВ (універсали підвищеної місткості) та мінівенів

   Представники даного класу користуються популярністю не тільки в Європі але і в США. Це просто незамінний автомобіль для сімей, які мають дітей, на них дуже зручно подорожувати. В нашій країні на них попит не дуже великий.

   Основними представниками даного класу є: Volkswagen Sharan, Renault Espace, Volkswagen Caravelle/Multivan Hyundai H-1, Citroen Evasion, Ford Windstar, Mazda MPV, SEAT Alhambra.

   Найбільше популярний цей клас не в Європі а в США, в свою чергу сам клас поділяється на три підгрупи:

1. великі позашляховики (Jeep Grand Cherokee або Chevrolet Tahoe);

2. середні позашляховики (Honda CR-V);

3. малі позашляховики (Daihatsu Terios, Suzuki Jimny).

   Крім всіх вище зазначених класів автомобілів, можна виділити кабріолети та спортивні автомобілі.