Короткий опис імобілайзера

   Імобілайзер (що в перекладі з англійської immobilizer — «обезрушувач») являється прогресивним пристроєм проти угону транспорту, який забезпечує блокування руху автомобіля. Дуже велика кількість автомобілів на территорії України обладнані на сьогоднішній день цим пристроєм, причому досить часто його вмонтовують безпосреденьо виробники авто.

   На іммобілайзер покладена дуже важлива функція – він розмикає декілька головних електричних ланцюгів машини, що унеможливлює його викрадення. У цього пристрою є одна дуже важлива перевага, саме через неї і купують цей девайс. Ця перевага заключається в тому, що навіть якщо зловмисник знаходить іммобілайзер, навіть якщо він його від’єднує від системи автомобіля, вона, електрична система, залишається вимкненою. Як результат, автомобіль ні завести, ні поїхати на ньому неможливо, це може зробити тільки його власник.

   Існує відмінність між сигналізацією та іммобілайзером. Ця відмінність полягає в тому, що у пристроою набагато складніша будова, з нею не так легко справитись. Взагалі в залежності від функціональності пристрою буде залежати його ціна. Перед купівлею завжди потрібно уважно ознайомитись з функціональністтю пристрою, адже досить часто деякі його можливості зовсім не потрібні автомобілісту, але за них прийдеться йому платити гроші.

   Принцип дії іммобілайзера зрозумілий і досить простий: в капелюшку ключа від замка запалювання вбудовують невеликий чіп (електронний трансподер). Навколо замка запалювання встановлюється спеціальна котушка (рамка), яка считує інформацію. Як тільки власник автомобіля вставляє ключ до замка запалювання, та робить запуск двигуна, ця рамка починає генерувати електромагніте поле. Це поле напряму реагує з чіпом на ключах, чіп проводить аналіз поля і проводить його перевірку. Якщо відповідь буде позитивною, тоді іммобілайзер дає дозвіл на запуск двигуна та його подальшу роботу. Якщо ж код виявився невірним – пристрій починає задіювати способи захисту – вмикає сигналізацію, або проводить вимикання мережі автомобіля.