Купівля авто. Як розпізнати потопельника?

   Що буде робити середньостатистичний автовласник, якщо його улюблений чотирьохколісний кін став жертвою стихії? Наприклад, автомобіль внаслідок повені затопило повністю водою – морською чи річковою?

   Звичайно, у більшості перша думка виникає продати «потопельника», така бажання не зникає навіть після того, як відремонтована машина немає ніяких дефектів. Також слід відмітити, що такі думки виникають в головах не тільки у наших людей, але й мешканців закордонних держав. Тому, якщо ви знаєте, що в сусідньому регіоні, країні сталась повінь, можна бути впевненим в тому, що незабаром постраждалі автомобілі з’являться на вашому ринку.

   Найбільш вразливою в автомобілі до води являється система електрообладнання. Взагалі майже всі електричні з’єднання та блоки добре герметизовані, тому впливу води вони не бояться. Але можна бути впевненим у тому, що рано чи пізно «водні процедури» дадуться взнаки.

   Незначне скупчення води під різного роду герметичними ковпачками та ущільнювачами може викликати поступову появу корозії, особливо в місцях, де провідники з’єднуються. А ось корозія в місцях з’єднання, це самий найгірший варіант розгортання подій, причому всі симптоми починають з’являтись поступово, слабо проявляючись.

   Розгледіти «потопельника» в добре відремонтованому, підготовленому до продажу автомобілі дуже важко, але це не означає, що цього зробити неможливо. Тим більше, що це варто зробити, враховуючи ті наслідки, які можуть виникнути згодом.

   Перш за все необхідно ретельно глянути кузов, особливо у важкодоступних місцях, там слід шукати сліди іржі. Адже у автомобілі є дуже багато закоулків, де можна побачити слідки впливу води.

   Не слід забувати про огляд обшивки та салону авто – якщо навіть неозброєним оком видно сліди потьоків, плям, тоді це явна ознака майбутніх неприємностей. Якщо машина похапцем готувалась до продажу, тоді навіть під покриттям підлоги можна побачити річковий пісок.

   В обов’язковому порядку треба приділити увагу електричним з’єднанням, які захищені гумовими ковпачками. Після того як ковпачки будуть зняті, треба оглянути зовнішній вигляд проводки, якщо там є слідки корозії, тоді це ознака присутності води. Також залишки вологи можуть бути доказом «водних процедур» даного автомобіля.

   Якщо зовнішній огляд не виявив ніяких ознак води, тоді можна переходити до другого етапу – провести тестування електроустаткування. Це слід зробити в сервісному центрі на спеціальному стенді. Адже сучасні автомобілі мають велику кількість різноманітних блоків з пам’яттю, саме вони покажуть всі помилки за збої, які відбулись за час існування машини.