На що звертати увагу при купівлі вживаного автомобіля? Частина 1

   Придбання автомобіля, навіть вживаного, подія радісна, але дуже клопітке, адже тут потрібно бути насторожі. Продавець дуже швидко зрозуміє, якщо перед ним новачок, як результат він «скромно промовчить» про всі недоліки автомобіля. Тому якщо ви не дуже розумієтесь на автомобілях, візьміть з собою того, хто розуміється в цьому, правда, самому варто знати елементарні речі. Звісно, інформація, яка розміщена в даній статті не зробить з вас справжнього професіонала, але дасть необхідне уявлення про самі важливі моменти.

Для початку

   «Перевірку» слід починати ще на етапі телефонної розмови. Ось примірний перелік питань загального характеру які можна задати по телефону продавцю:

   1. Чи являється він перших власником машини? В цьому випадку у нього повинні бути всі необхідні документи. Який рік випуску машини? Взнайте також як вона експлуатувалась. Якщо власник автомобілем просто їздив на дачу, тоді це одне, а якщо він круглий рік таксував на ній, то це зовсім інше. Визначити реальний вік машини можна за рядом при знаків. Наприклад, ви можете подивитись маркування скла автомобіля, а взнати рік їх випуску – рік не повинен суттєво відрізнятись від року випуску автомобіля. Але умови та характер експлуатації машини більш важливіший.

   2. Де стояв автомобіль і чи їздив на ній власник зимою?

   Зазвичай автомобіль стоїть під відкритим небом, в «мушлі» чи в теплому гаражі. Це дуже важливо не тільки з точки зору стану кузова. Наприклад, ступінь зносу при одному запуску двигуна на морозі прирівнюється до кількох сотень кілометрів пробігу в літній час.

   3. Який пробіг машини? Не робіть на цьому акцент, але запам’ятайте на майбутнє. При огляді ви можете перевірити покази одометра. Якщо число у вас визиває сумнів, тоді є ймовірність того, що його відкручували. Правда, навіть без показань цього приладу можна реально визначити пробіг машини. Але тут більшу роль грає по яких дорогах ця машина їздила.

   4. Поцікавтесь, чому власник продає свій автомобіль. Якщо через те, що у нього народилась дитина чи просто потрібні гроші, тоді це хороший знак, а от якщо людина відповідає щось незрозуміле, тоді є можливість запідозрити його в намаганні позбутись від несправної машини.

   5. В якому стані знаходиться автомобіль? Принцип «безплатний сир буває тільки в мишоловці» тут цілком підходить. Просто так ціну не занижують і не піднімають. Запитайте про всі ремонти, через які пройшла машина, які були замінені деталі. Подібні запитання можуть натякнути на різноманітні проблеми про які мовчить власник.

   6. Чи були у машини ДТП? Аварія може внести суттєві зміни в роботу тих вузлів та деталей, які безпосередньо не постраждали під час аварії. Наприклад, якщо при ДТП постраждали лонжерони (внутрішній несучий елемент кузова), тоді це може суттєво знизити загальну міцність конструкції, а значить, безпеку машини.

Перше враження

   Якщо машина не «вбита» та в цілому вам подобається, тоді проводьте зовнішній огляд. Ось на що варто звертати увагу в першу чергу. Огляньте кузов на предмет корозії. Самими розповсюдженими місцями являються пороги, колісні арки, багажник (під килимком). Невелика кількість іржі це нормально, але якщо її багато, то від покупки варто відмовитись. Перевірте шар фарби, якщо він не рівномірний, відрізняється за кольором, тоді це признак того, що автомобіль перекрашували. Особливо повинен визивати підозру кузов, який перекрашений в багатьох місцях – це може бути серйозним свідченням наявності серйозних дефектів. Якщо ви помітили якісь нерівності, сліди зварювальних робіт, це явний признак того, що з машиною не все гаразд.

Зазирніть під автомобіль

   Подивіться, чи нема на асфальті маленьких калюжок, це можуть бути: тосол – гальмівна рідина чи масло, вода або бензин. Взагалі, легке підтікання масла з двигуна для вживаних автомобілів не являється чимось екстраординарним. Але якщо калюжі є, якщо їх багато, якщо ви самостійно не знаєте як визначити складність та серйозність ситуації, тоді краще не поспішати з придбанням цього автомобіля. Краще щоб його глянув спеціаліст, стороння незаінтересована особа.

   Зверніть увагу на колеса, вони повинні стояти рівно, без перекосу, якщо є таке, тоді це явний признак поганого регулювання схід-розвалу. Також варто оглянути протектор покришки, він повинен бути зношеним рівномірно по всій ширині.

Загляньте під капот

   Навіть по зовнішньому вигляду двигуна автомобіля можна сказати багато про сам автомобіль, а також про його власника. Огляд бажано проводити два рази – перед першою поїздкою і після неї. Двигун повинен бути чистим сам по собі, тобто, на ньому не повино бути явних підтікань масла. Але якщо він «сяє», то скоріше за все його вимили перед продажем, в результаті цього багато проблем може бути приховано. Якщо ви бачите на двигуні різноманітні «вдосконалення» - скотч, провідки та пружинки – це все повинно вас насторожити. Огляньте внутрішню стінку капоту, якщо вона вкрита чорним нальотом тоді це явний признак витикання масла. Перевірте всі передаточні ремені на шківах, в якому вони стані, зношені ремені світлішають, з них можуть стирчати нитки.

Заведіть двигун

 Залиште капот відкритим та поверніть ключ в замку запалювання так, щоб ввімкнулись прилади, але двигун при цьому не повинен завестись. На цьому етапі повинні загорітись лампи акумулятора та тиску масла. Погано, якщо цього не трапилось. Заведіть двигун, якщо лампочки не загасли, тоді у вас є привід задати власнику ряд прямих питань. Зверніть увагу на скільки швидко завівся двигун, працювати він повинен тихо та рівномірно, натисніть на акселератор та прислухайтесь, чи нема сторонніх стуків та перепадів в роботі двигуна.

   Відпустіть педаль, якщо обороти впали не відразу, або якщо вони великі навіть на холостих обертах, тоді є явні проблеми з регулюванням. Правда, це більше говорить про власника ніж про сам автомобіль, адже це операція не дуже складна, тому якщо це не зробили перед продажем автомобіля, тоді можуть бути і інші проблеми, більш складні.

   Особливо слід звернути увагу на колір вихлопних газів, білий колір повинен зникнути як тільки мотор прогріється (особливо якщо на вулиці тепла та суха погода). Якщо цього не сталось, тоді в моторі може бути зношеною головка блоку циліндрів, її прийдеться міняти. Чорний колір означає, що двигун потребує регулювання, а ось якщо дим має голубий відтінок, тоді це дуже погано, тут діло «пахне» серйозним ремонтом.