На що звертати увагу при купівлі вживаного автомобіля? Частина 2

   Перевірте рівень масла та гальмівної рідини. Багато людей вважає, що кров двигуна це бензин, але це не зовсім так, насправді бензин це їжа для двигуна, а кров для нього це масло. Ті, хто забуває перевіряти рівень масла (та доливати його в разі необхідності), суттєво скорочують строк служби мотора: він перегрівається та швидко зношується. Після того як двигун перегрівся, потрібно його вимкнути. Вийняти щуп, протерти його ганчіркою та помістити на місце. Після чого знову вийняти, та перевірити яка його частина вкрита маслом. На всіх щупах є спеціальна відмітка, яка показує рівень масла, його необхідну кількість. Але крім кількісної оцінки слід оцінювати масло за якістю. Якщо масло темне, це нормально, ненормально, якщо воно загусло та розміщене на щупі не тоненькою плівкою, а збирається грудками. Заміна масла відноситься до числа базових та необхідних операцій, якщо власник автомобіля лінується робити це регулярно, тоді мотор, скоріше за все, сильно зношений. Не забудьте також перевірити рівень гальмівної рідини, це можна зробити відкривши ковпачок ємкості.

Перевірте амортизатора та світлові прилади

   Перевірити стан амортизаторів можна таким чином: різко слід гойднути вниз кожен кут машини. Якщо вона робить більше одного коливального руху, тоді це явний признак проблем з амортизаційною системою автомобіля. Перевірте в роботі всі світлові прилади автомобіля – фари, повороти сто-сигнал, а також сигнал заднього ходу. Крім цього слід перевірити освітлення в салоні автомобіля.

Перевірте люфт

   Потрібно звернути увагу на люфт руля, педалей гальм та щеплення. Максимально допустимий люфт рульового колеса складає 5 сантиметрів, тобто, він повинен провертатись не більше ніж на 5 сантиметрів в кожну сторону до початку повороту колеса. Ввімкніть першу швидкість та спробуйте рушити з місця. Зауважте, при цьому, як далеко необхідно опускати педаль щеплення. Якщо щеплення проводиться в самому кінці, тоді є загроза серйозного ремонту чи заміни деталей. Відносно гальм, педаль не повинна доходити до підлоги, натисніть на неї і так біля хвилини часу. Ступінь натягу не повинна слабшати, в іншому випадку в гальмівній системі є витіки.

Поїхали

   Оскільки автомобіль незнайомий, необхідно бути максимально обережним.

   Гальма. Перевірте їх відразу після того, як ви рушили з місця, поспостерігайте – чи не кидає машину при різкому гальмуванні, чи не чутно при цьому якихось по сторонніх звуків. Якщо автомобіль веде в сторону, це не страшно (скоріше за все не відрегульований схід-розвал коліс).

   Якщо гальмування проходить ривками, значить є проблеми з гальмівними колодками, можливо їх потрібно буде замінити.

   Підвіска. Спробуйте поїздити по нерівній дорозі, послухайте як веде себе підвіска. Сильні стуки повинні вас насторожити, якщо руль починає тремтіти на високій швидкості чи при крутому повороті, то колеса, скоріше за все, не відцентровані чи розбалансовані.

   Коробка передач та щеплення. Передачі повинні вмикатись легко та без сторонніх звуків. Передачі також не повинні вискакувати, особливо це відноситься до задньої передачі. Прислухайтесь до шуму коробки передач з вичавленим та відпущеним щепленням: якщо відчуваєте різницю – будьте готові до ремонту.

На замітку

   Машину краще перевіряти при денному освітленні – так краще можна побачити різноманітні дефекти покриття та підфарбовування. Воскове покриття, особливо при штучному освітленні (наприклад, в гаражі), приховає не тільки будь-яку подряпину, але й набагато серйозніші дефекти. Якщо в оголошенні було вказано про «можливий торг», тоді спробуйте запропонувати ціну, яка на 30-40% буде меншою. В такому випадку у вас буде додатковий запас для того, щоб зробити обхідний маневр. Якщо про торг нічного не сказано, всеодно спробуйте збити ціну, навіть якщо це не вдасться, ви нічого не втратите, а от коли знижку отримаєте, ви отримаєте ще й економію. Хорошою підставою для торгу є знайдені вами недоліки, тому краще спочатку побалакати з механіком, слід взнати скільки коштує різноманітний ремонт. Це дасть вам можливість аргументовано просити знижку.