Про що Вам сигналізують?

   Водії-початківці, під час руху на своєму автомобілі, можуть бачити, як інші учасники руху на дорозі подають їм різноманітні звукові, світлові знаки, а також показують різноманітні жести. Водіям новачкам необхідно знати, що на дорогах існують такі собі неписані правила, які регламентують спілкування на дорозі між водіями. Використовуючи та дотримуючись цих правил можна порозумітись незнайомим між собою учасникам руху на дорогах.

   Коли саме виникли ці неписані правила спілкування між водіями, про це вже ніхто точно не скаже. На даний час достеменно відомо одне – років 35 тому, в одній всесоюзній газеті була написана стаття про те, що водії за кордоном попереджають один одного про поліцію, тим самим проявляючи солідарність. Наші водії з відповіддю не забарились, вони миттєво відреагували на подану інформацію, як результат, весь союз почав «моргати» фарами.

   Виявляється, навіть ті ж самі даїшники доволі лояльно відносяться до таких несподіваних варіацій ПДР. Як сказав один із працівників постової служби, що він теж як водій, доволі часто, як сигнал подяки, включає на дорозі аварійку, або «моргає» фарами. Але відносно попередження один одного про пост ДАЇ, це вже відверте порушення закону. Працівники ДАЇ карають водіїв за те, що вони використовують свої світлові прилади не по призначенню. А якщо брати до уваги інші країни, особливо країни Європи, то там за такі витівки навіть позбавляють водійських прав.

   Наприклад, зовсім недавно у Великобританії було судове засідання, на якому розглядалась справа такого водія-сигнальника. Правда, працівниками дорожньої поліції не було представлено доказів про те, що водій подавав сигнал на дорозі, але прецедент вже відбувся. Хоча, самі водії стверджують протилежне, вони говорять, що допомагають працівникам дорожньої міліції, так як своїми сигналами вони змушують зменшувати швидкість інших автомобілів.

   Проходить час, азбука спілкування водії знаходиться в постійному розвитку, вона регулярно вдосконалюється. Але, що означають ті чи інші сигнали, знаки, які подають один одному водії?

Сигнали та знаки водіїв

   Для тих хто зовсім недавно за рулем, для новачків, буде дуже цікаво взнати про основні види сигналів та знаків, які подають водії:

1. Водій один раз коротко мигнув аварійкою чи дальнім світлом:
- «дякую, я зрозумів»
- «зверни увагу»

2. Водій похлопав себе по плечу, або два рази коротко мигнув дальнім світлом:
- «слід знизити швидкість, так як недалеко знаходиться пост ДАІ»

3. Водій подав дальнім світлом сигнал у спину:
- «уступи дорогу чи пропусти»

4. Якщо під час руху на дорозі вам попереду зустрівся вантажний автомобіль або автобус, у якого весь час працює лівий поворот, то це може сигналізувати про:
- не поспішай мене обганяти, попереду мене є небезпека, будь уважнішим

5. Якщо під час руху на дорозі вам попереду зустрівся вантажний автомобіль або автобус, у якого весь час працює правий поворот, то це може сигналізувати про:
- мене можна без проблем обганяти, переді мною нема перешкод

6. Автомобіль мигає аварійкою:
- це знак подяки, наприклад, за те що водій уступив дорогу
- на вас лаються, наприклад, якщо ви включили дальнє світло за засліплюєте очі зустрічним автомобілям

7. Вам часто мигають зустрічні автомобілі фарами
- вам натякають на те, що у вас не все гаразд зі світлом
- ви своїм дальнім світлом засліплюєте зустрічних автомобілістів
- вас попереджають про небезпеку, про ДТП або про небезпечну ділянку дороги

8. Водій кистю руки показує коло, після чого рука показує до низу:
- скоріше за все у вас спустило колесо

9. Водії хлопають долнями по повітрю:
- вам слід звернути увагу на свій багажник – він відкрився

10. Інші водії рукою показують на обочину дороги, досить часто це ще й супроводжується додатковими сигналами фар чи сигналом клаксона:
- скоріше за все у вас серйозні проблеми, наприклад, поломка, краще негайно зупинитись

11. Водії вам «моргають» своїми долонями:
- скоріше за все ви їдете з включеними фарами

12. Водії роблять жести та показують на ваші двері:
- скоріше за все у вас не закриті дверцята в машині
- дверцятами машини ви затисли свій одяг, ремінь безпеки, та ін..

13. Вам водії подають короткі гудки:
- таким чином водії дякують за коректну поведінку вас як водія, наприклад, за те, що ви поступились на дорозі, інки так вітаються, або привертають увагу

14. Водію вантажного автомобіля показують фугу:
- таким знаком водію показують, що між двома спареними колесами може бути камінь, металічна деталь, що особливо небезпечно для інших учасників дорожнього руху

15. Водії подають сигнали світлом та роблять гудки клаксоном:

- таким чином вони привертають увагу і хочуть підказати, що є якась серйозна проблема, наприклад, поломка.