В чому вигода купівлі в кредит вживаного автомобіля?

   Не дивлячись на те, що більшість вважає, що самим кращим автомобілем являється нове авто, росте армія і тих, хто бажає купити собі автомобільний засіб, який вже був у вжитку. В минулому році кількість кредитів на придбання вживаних машин, за даними Асоціації українських банків та Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, виросло у два з половиною рази. Саме тому зараз все більше і більше банків зрозуміли всю вигідність цього. Тому пропонують таку послугу як надання кредитів на купівлю вживаних автомобілів.

Суворіше – до позичальника, м’якше - до продавця

   Зазвичай перший внесок покупця повинен складати від 20 до 40%, а ставки за кредитами від 10 до 13% в доларах США. Звичайно, умови надання кредиту на такі автомобілі відрізняється від кредитування нових машин, тут набагато більше різних нюансів. Тут відіграє значення вік машини що купується, так він не повинен перевищувати 5-8 років на момент видачі кредиту, а на момент його погашення він не повинен бути більше 10. Інколи до позичальників ставляться умови щодо пробігу автомобіля, так в більшості випадків він не повинен перевищувати 40-100 тисяч кілометрів. Строк кредитування при купівлі вживаного авто складає максимум 5 років, в деякі банки обмежують це термін до 2 або 3-ох років. Для порівняння, на купівлю нового автомобіля можна отримати кредит терміном до 7 років.

  Дуже уважно приглядаються банки і до позичальника. Отримати кредит не можуть ті, хто виплачує інші кредити, хто не має прописки у місті, в якому працює банк-кредитор. Також багато фінансових установ просить додаткові папери, наприклад, копії документів, які підтверджують право власності на нерухомість чи на інше майно, копію закордонного паспорту чи посвідчення водія.

   А ось до продавців автомобілів зараз банки відносяться дуже лояльно. Якщо раніше видавали кредити тільки на машини, які продавались виключно в автосалонах, то зараз покупець може шукати своє авто мрії навіть на автомобільному ринку, або в світовій мережі Інтернет. У продавця повинні бути в повному порядку документи, які підтверджують право власності на автомобіль (свідоцтво про реєстрацію в ДАІ), а також талон про проходження технічного огляду. Інша справа, що купувати на комісійній площадці автомобільного салону набагато безпечніше, ніж на автомобільному ринку. В першому випадку продаються ті автомобілі, які пройшли діагностику технічного стану та перевірку документів.

На чому можна економити

  Економія при придбанні вживаного автомобіля віком 1-2 роки порівняно невелика – 20-30% вартості такого ж автомобіля, але нового. Експерти вважають – якщо вже купувати не нову машину, тоді вона повинна мати вік не більше 5 років, а її пробіг не повинен перевищувати 150 тисяч кілометрів. В такому випадку можна получити економію від 40 до 70% вартості також нового автомобіля.

   Втім, інколи вартість страховки та обслуговування вживаного автомобіля може бути набагато вищою, ніж нового, особливо якщо транспорт в гіршому стані, ніж на це очікував покупець.

  Але не дивлячись на це, купуючи вживаний автомобіль, кожен автовласник получає економію. Якщо строк гарантії на автомобіль уже сплинув, то проходити регулярні технічні огляди на дорогій СТО зовсім не обов’язково. Можна вибрати більш дешевший варіант, або робити огляд самостійно, якщо для цього є відповідна кваліфікація та знання. Якщо ж і трапилась якась поломка, то придбати необхідну деталь можна в будь-якому магазині де влаштовує ціна. Саме по тій причині щорічні затрати на підтримку вживаного автомобіля в порядку як мінімум в два рази менші, ніж у нового чотирьохколісного коня.