Як не потрапляти в аварії, або Психологія водія

   Виявляється, радості не дуже багато в тому, що людина закінчила водійські курси та отримала посвідчення. Адже як свідчить статистика, таку людину назвати водієм зарано, вона повинна як мінімум декілька років провести за кермом, щоб отримати певний досвід і вважатись справжнім водієм. Також на цю обставину має своє бачення така наука як психологія, а що саме вона про це говорить, дізнаємось далі.

   Справа в тому, - тихим дуже голосом говорить наука, - що для того щоб з великою швидкістю, як то кажуть «з вітерцем» прокататись по автомагістралі, зовсім недостатньо отриманих в автошколі навичок. Насправді на становлення водія як професіонала великий вплив мають його психологічні якості. Наприклад, професійні водії, які мають однакову хорошу реакцію, професійні навики водіння, якості притаманні цій професії, розділяють на дві категорії: одні майже ніколи не потрапляють в аварії, а інші регулярно це роблять.

   А все це можна пояснити тільки з точки зору психології, а якщо говорити більш точніше, то з наявністю психологічних проблем у водія. Одним словом, чим більше у людини є в наявності різноманітних проблем в житті, тим слабша у нього реакція на ситуацію, яка може виникнути на дорозі. А це означає, що чим слабше водій реагує на ситуацію, яка може статись на дорозі, тим більша у нього схильність потрапляти в різного роду ДТП.

   До речі, саме такі водії мають певні характерні риси – вони можуть бути дратівливими, запальними, менш товариськими, досить часто їхній інтелектуальний рівень не на висоті. Також досить часто ці мовчуни можуть мати таку собі «чорну смугу» у відносинах з ситуацією на дорогах, вони можуть регулярно попадати в різні пригоди.

   Виникає логічне запитання – де саме тут може бути вихід? На це все є тільки одна порада і один лише вихід. Як тільки стане помітною якась певна смуга невдач, які виникають у водія на дорозі, негайно треба звертатись за допомогою. Краще за все коли це буде лікар психолог.

   Крім цього, під час керування автомобілем не варто сильно піддаватись різноманітним емоціям. Причому це можуть бути емоції не тільки позитивні, але й негативні, адже це дуже часто призводить до того, що водій не дуже усвідомлює що відбувається на дорозі.