Як правильно вибрати та купити GPS-навігатор?

   Для кожної людини знайома ситуація, коли дуже швидко потрібно потрапити з точки А в точку Б, а ще в таких випадках це зробити треба дуже швидко. Дуже добре, коли ви знаходитесь в знайомому місці, де ви знаєте всі дороги, та закаулки. Але що в таких випадках робити, коли знаходишся в чужому місті, коли дорога в ту саму точку Б невідома? Або ще один варіант, коли потрібно потрапити в певне місце, але де воно знаходиться – не відомо.

   Як то кажуть, на ці всі запитання є одна відповідь – щоб вирішувати всі ці насущні проблеми, слід користуватись GPS-навігатори.

   Що ж означає GPS? Насправді це абревіатура, яку розшифровують як GlobalPositioningSystem — глобальна система позиціонування. Спочатку її планувати як систему, яка повинна була визначати місцезнаходження військового об’єтка. В неї входить декілька десятків супутників, які літають навколо Землі, ці супутники всю її поверхню покривають своїми сигналами, а ці самі сигнали приймають GPS-приймачі.

   Якщо говорити про схему роботи GPS-приймача, то вона дуже проста — кожен супутник має свою ділянку планети, а ось GPS приймач приймає сигнали як мінімум від трьох з них, після чого на основі затримок проходження сигналів від супутника до GPS-приймача визначає своє місцерозташування.

   Де і як застосовують GPS-навігатори сучасні люди? Скоріше за все ними найбільше користуються мандрівники, автомобілісти, а також ті люди, для яких навігація має дуже велике значення. На сьогоднішній день більшість навігаторів після одного разу пройденого маршруту запам’ятовують його і ним можна користуватись і надалі.

   Взагалі GPS-навігатори класифікують наступним чином.

GPS-навігатори компактні. Це пристрої, які за своїми розмірами та форматом дуже схожі на КПК, їхнє основне призначення – мобільне використання. Адже завдяки невеликому розмірові їх можна носити з собою, в кишені. В цій категорії найбільш популярними являются навігатори лінійки Garmin Nuvi.

GPS-навігатори для автомобілів. Вже з назви зрозуміло, що цими апаратами користуються власники автомобілів. У цих навігаторів доволі великого розміру дисплей (від 3,5 до 7 дюймів), у багатьох моделей є в наявності антена, правда, для більшості можна окремо купити цю антену. Як один із найтиповіших представників цього класу навігаторів можна розглядати Tenex. Придбати GPS навігатор Tenex ви можете в нашому інтернет-магазині — також варто відмітити, що цей бренд у 2010 році зайняв перше місце з продажу GPS навігаторів.

GPS-навігатори професійні. Ці пристрої відносяться до більш високого класу, їх використовують ті, для кого навігація відіграє дуже велике значення, наприклад, це ті хто займається навігаційними системами кораблів, літаків, тощо.

   Перш ніж зупиняти свій вибір на тому чи іншому навігаторові, перш ніж купувати його, варто визначитись з тим, на які цілі ви його хочете придбати, що ви з ним будете робити. Наприклад, ви його встановите в автомобілі, чи будете носити в кишені. Саме виходячи від основного призначення навігатора потрібно робити вибір на користь тієї чи іншої моделі. А ще дуже велике значення має той ступінь екстремальності, якому буде піддаватись пристрій, в яких саме умовах ви його будете використовувати? Якщо ви будете вести дуже активний спосіб життя, якщо пристрій буде піддаватись регулярним навантаженням, якщо існує ризик його випустити з рук, якщо він може попасти під дощ та ін., тоді варто вибирати навігатор у міцному корпусі.

   В тому випадку, якщо ваш навігатор буде в основному використовуватись у автомобілі, тоді вам буде необхідно придбати спеціальне кріплення. В більшості випадків воно є вже у комплекті GPS навігатора, але його також можна окремо придбати.

   У більшості моделей сучасних навігаторів є можливість не тільки вказувати напрямок руху, але й є можливість прокладати цей маршрут, крім цього вони можуть цей маршрут запам’ятовувати. Наприклад, цього літа ви їхали в Крим за новим незнайомим маршрутом, який проклав GPS-навігатор, то вже наступного року ви можете скористатись тим самим маршрутом, який пристрій зберіг у своїй пам’яті. Якщо ж ви дуже часто їздите по справам в незнайомі міста, якщо ви часто переміщуєтесь по країні та за кордоном, тоді варто купувати той пристрій, який в своїй пам’яті може зберегти велику кількість маршрутів.

   Ще варто звернути увагу на таку функцію навігаторів як «Track-Back» — вона дає можливість повернутись по прокладеному раніше маршруту назад.

   Але в більшості випадків люди купують GPS-навігатори для того, щоб відслідковувати свій маршрут пересування та спостерігати за тим, де вони зараз перебувають. Щоб все це отримувати, потрібно мати мапи місцевості. А для того, щоб мати всі ці мапи, краще за все придбати карту пам’яті, як мінімум в 2 Гб, а краще щоб ця цифра була ще більшою.

Час роботи GPS-навігаторів

   Досить часто GPS-навігатори працюють на декількох батареях типу АА. Такий тип роботи є дуже зручним, так як він робить незалежним пристрій від різноманітних джерел живлення, адже в будь-який момент можна просто змінити батарейки, після чого навігатор буде далі працювати. У автомобільних навігаційних пристроїв в більшості випадків встановленіLi-Ion акумулятори. Завдяки їм навігатори можуть без перерви працювати 5 годин. Але у більшості випадків автомобілісти підключають свої навігатори до системи живлення автомобіля, що дуже зручно.

   Варто знати, що за користування GPS не потрібно нічого сплачувати, єдине виключення – купівля та продовження ліцензій на користування мапами місцевості.

  Наші продавці та консультанти можуть допомогти вам з вибором навігатора, порекомендувати ту чи іншу модель в залежності від тих задач, які перед вами стоять. Звертайтесь, ми завжди раді вам допомогти.