Як відкрити дверцята автомобіля в морозну пору?

   Ми проживаємо у такій кліматичній зоні, де ввечері може бути плюсова температура, а вночі може вдарити мороз. Ну а раз температура падає, якщо мороз, значить вода при мінусовій температурі замерзає, в результаті цього лід все сковує, в тому числі і автомобіль.

   Вранці підходить до автомобіля власник, він поспішає, на роботу чи на зустріч, вставляє ключ в отвір замка, але у нього нічого не виходить. Причина тут може бути одна – в щілину замка попала ввечері вода, яка вночі замерзла і перетворилась на лід. Швидко вирішити таку проблему може витвір хімічної промисловості, який ще називають «рідким ключем». Для цього необхідно розчин накапати на замок і через декілька хвилин лід почне розтавати і в кінці кінців замок звільняється від льоду. Але це при умові, що власник має таку рідину при собі, він може упаковку залишити в тій же самій машині у бардачку. Тому треба використовувати інші методи.

   Наприклад, для того, щоб розморозити замок дверцят, необхідно скористатись звичайною гальмівною рідиною. Але тут необхідно взяти до уваги, що це дуже агресивне середовище, яке може пошкодити фарбу автомобіля. Тому, якщо ви використали цю рідину як засіб розморожування, тоді потрібно бути готовим до того, що через певний час у вас може вицвісти фарба.

  Дехто заливає в замок автомобіля спирт, який чудово справляється з льодом, але варто зауважити, що в салоні автомобіля може відчуватись його запах. Що не завжди приємно, а ще на дорозі може зупинити інспектор ДАІ, для його це буде дуже підозрілим.

   Самим простим і надійним способом являється нагріти замок, щоб під дією високої температури лід розтанув. Наприклад, до замка можна прикласти звичайнісіньку грілку, яку можна придбати в аптеці, її лише варто наповнити окропом. Якщо грілки нема, то можна використати звичайну пляшку, або звичайний пакет, а ще краще кілька пакетів. При цьому, заливати що в пакет, що в пляшку слід не окріп, а просто гарячу воду.

   Деякі автомобілісти в боротьбі з замерзлим замком використовують відкритий вогонь – запалюють картон, згорнуту в трубку газету. Все це чудово справляється з проблемою замерзлого замка, але тут виникає ризик пошкодження підпалити ущільнювач, пошкодити лак чи фарбу. Та і сам водій може по необережності обпектися. Якщо поряд є відкритий автомобіль, тоді можна скористатись його пристроєм для підпалення сигарет, прикладіть до замка розжарену частину підкурювача.

  Якщо взагалі проблема застосувати всі вище перераховані способи, тоді можна скористатись методом, до якого звертаються водії вже доволі давно. Можна використати теплу рідину, яка є в нашому організмі, температури 36,6 цілком достатньо для того, щоб розтопити лід. Але тут варто пам’ятати про деякі заходи безпеки. По перше, не варто це робити в людному місці, так як ні перехожі ні працівники правоохоронних органів цього не зрозуміють. По друге, не варто притулятись різними частинами тіла до холодної, мокрої поверхні, можна прилипнути.

  Добре, ніби ключ повернувся, але автомобільні дверцята не піддаються, їх неможливо відкрити, ущільнювач примерз. Головне, не намагатись будь-яким чином відкрити такі двері, не потрібно зі всієї сили смикати за ручку. Можна придумати кращий спосіб.

   Можна використати знову грілку з окропом чи пакет чи пластикову пляшку. Але так як їх поверхня невелика, потрібно розморозити ту ділянку, де найбільше льоду. А можна поступити ще іншим шляхом, закип’ятити в чайнику води, і вилити на проблемні місця.

   Звісно, після того, як двері будуть відкриті, не слід лінуватись, потрібно видалити залишки льоду, для цього можна використовувати різні способи, в тому числі і гарячу воду, чи загнати автомобіль в теплий гараж.