Як зафарбувати подряпину на автомобілі

   На превеликий жаль ні один із автомобілів не застрахований від появи різноманітних подряпин, які можуть з’явитись на кузові машини. Звісно, при сучасних технологіях це не буде великою проблемою, можна віддати свого чотирьохколісного товариша фахівцям і вони його приведуть до ладу. Але у цього варіанта є один недолік – прийдеться викласти чималу суму грошей.

   Тому в даній статі наведені деякі способи як самому справитись з такою проблемою.

   Першою операцією являється так звана «зачистка» місця подряпини, під час якої проводиться видалення іржі та бруду. Тут варто мати на увазі один момент – якщо площа подряпини невелика, тоді не варто зачищати велику площу поверхні кузова. Слід приділити увагу тільки «хворому» місцю.

   Другим етапом являється проведення шпаклівки – вони повинна бути двокомпонентна (за затверджувачем) та поліефірна. Для того щоб вирівняти тільки що нанесену шпаклівку, необхідно застосовувати спеціальний шпатель з тонкого металу і гуми. Шпаклівка наноситься невеликим тонким шаром, при цьому слід намагатись створювати рівну поверхню.

   Після того як висохне шпаклівка, приступають до третьої частини – «закурювання». З допомогою крупнозернистого наждачного паперу знімаються різноманітні нерівності, але робити це потрібно обережно, щоб не наробити глибоких подряпин, які потім тяжко вивести. Тому після грубого наждачного паперу слід переходити до дрібного, роблячи все можливе щоб створити рівну та гладку поверхню. Рівність можна перевірити з допомогою руки, якщо провести по місцю і відчуваються нерівності, треба повторити процедуру шпаклювання.

   Четвертою операцією являється ґрунтування. Взагалі грунт наносять тампоном або пензлем, але найбільш розповсюдженим варіантом являється використання розпилювача. Зашпакльовані та заґрунтовані поверхні треба прокурити дрібною шкіркою, при цьому слід використовувати воду, щоб видаляти залишки.

   Вибираючи «колір» потрібно дуже точно знаки якого кольору фарба на кузові вашого авто (колір і номер фарби). Якщо ваш автомобіль відноситься до нових машин, то з визначенням кольору не так буде проблематично. Для старіших автомобілів слід використовувати «комп’ютерний» підбір кольору.

   Звісно, якщо місце подряпини було не дуже великим, то нанести фарбу можна або тампоном, або пензлем, але краще за все для цього використовувати розпилювач. Крім цього, якщо використовувати розпилювач, тоді часу на полірування місця подряпини піде значно менше.

   Перед фарбуванням поверхню в обов’язковому порядку слід знежирити. Після цього слід приступати до роботи, тут головне не допустити потьоків фарби, бо це буде потім проблематично усунути.